معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغال امروزه بزرگ‌ترین مشکل کشور است و اگر به آن بی‌توجهی شود می‌تواند به یک بحران تبدیل شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی منصوری  امروز (چهارشنبه) در سفر به شهرکرد در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار به‌منظور اشتغال‌زایی و پایدارسازی شغل در کشور تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال‌زایی باید متناسب با ظرفیت‌ها و مزیت‌های طبیعی و انسانی به‌عنوان اولویت اول هر استان و منطقه باشد، تصریح کرد: مطالعات اجرای طرح اشتغال‌زایی متناسب با مزیت‌های منطقه‌ای در ۲۰ استان آغاز شده و به زودی در چهارمحال و بختیاری نیز با مشارکت مردم، بخش خصوصی و بزرگان استان شروع می‌شود.

منصوری افزود: واحدهای اشتغال‌زای مبتنی بر مزیت‌های منطقه، هزینه اشغال‌زایی به مراتب کمتر و اشتغالی پایدارتر خواهند داشت.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح بزرگ تولید پوشاک در کشور اجرا خواهد شد، گفت: پیش‌بینی ایجاد یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در زمینه پوشاک پس از اجرای این طرح وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اشتغالی که با تسهیلات آغاز می‌شود پایدار نیست، خاطرنشان کرد: ادامه روند احداث کارخانجات بزرگ و سنتی راهگشای اشتغال نیست و جنس اشتغال امروزه عوض شده است.

منصوری اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه توجه زیادی به اشتغال نشده بود اما در برنامه ششم توسعه، رشد اقتصادی همراه با اشتغال و با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دیده شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اشتغال امروزه بزرگ‌ترین مشکل کشور است و اگر به آن بی‌توجهی شود می‌تواند به یک بحران تبدیل شود.

وی در پایان گفت: تصمیم‌گیری برای اشتغال استان‌ها با مشورت با مسئولین استانی انجام می‌شود و اگر مسئولین استانی در این تصمیم‌گیری دخیل نباشند، برنامه موثر نخواهد بود.